Jaką czapkę mam wybrać, jak dopasować do głowy?

Mimo, że czapki na razie odstawiłam, bo aura była bardziej letnia, niż wiosenna i zabrałam się za szycie czegoś bardziej wakacyjnego, to jednak ciągle o czapki pytacie.
Wrzucę więc kolory dostępnych na tę chwilę czapek, przy czym brązowa i khaki to czapki typu short, a reszta to typ long.

Kolory lekkich, oddychających, bawełnianych czapek MustGo


Kaśka! Ale czym one się różnią?!


Longi to krasnale, smerfetki. To taka czapka, której jest więcej, wystarczy dwoma ruchami zrobić z tyłu głowy dwie fałdki i prezentują się zaje..fajnie 😜 Modnie, zawadiacko i na luzie. Do takich stylizacji będzie też taka czapka pasować.


A dla kogo taka czapka?


Nie każdy ma super perfekcyjny kształt głowy i dobrze będzie wyglądać w mocno dopasowanej, ciasno przylegającej czapce.
Takie osoby często nie lubią czapek i jeśli tylko można, unikają ich jak ognia.
Kształt głowy, z którego nie są zadowolone korygują często pełną fryzurą, która maskuje to, czego w sobie nie akceptują.
Niestety dopasowana czapka spłaszcza włosy i uwydatnia kształt głowy.


Kaśka, co ty bredzisz? Czapka to czapka!

No właśnie nie!
Czapka beanie typu long swoją objętością, czyli tym, czego w tej czapce jest za dużo tworzy swój, niepowtarzalny kształt, maskując przy tym to, czego pokazywać nie chcemy.

Dodatkowym atutem tych czapek jest to, że kiedy tylko potrzebujemy ubrać jednak przylegającą czapkę (na przykład do biegania, a tu jak wiadomo najważniejsza jest wygoda i funkcjonalność, a nie wygląd) to możemy ją wywinąć i stworzyć czapkę idealnie trzymającą się głowy.

zielona-czapka-sciagaczowa-z-prazka-MustGo-
Niestety ja należę do tej części ludzkości, która nie powinna nosić nic przyległego 😜😁


A typ short?


To są czapki szyte na miarę. Od czubka głowy do czoła i nic więcej.
Taki kształt czapki chętniej wybierany jest przez panów (bo czapki MustGo w większości to unisexy, doskonale prezentujące się jako czapka damska i męska) osoby aktywne, uprawiające sport na świeżym powietrzu, czy przez właścicieli psów, którzy niezależnie od pogody muszą wyjść na spacer z psem minimum 3 razy na dzień. Sama mam psa i wiem, że czasem jest tak nieprzyjemnie, że na czapkę zakładam dodatkowo kaptur. Czapka typu long byłaby w tym wypadku po prostu niewygodna i mało stabilna, kaptur przesuwałby jej nadmiar na czoło (tu należałoby czapkę taką wywinąć, jak wspominałam wyżej)

brązowo karmelowa czapka-damska-zimowa-jesienna-MustGo-Must-Go 2

Przed zakupem warto się więc zastanowić do czego czapki potrzebujemy.


W sklepie przeważają czapki long, gdyż są chętniej wybierane i bardziej uniwersalne (takie dwa w jednym 😜) ale w każdej chwili mogę doszyć w odpowiednim typie czy kolorze.

Jeśli nie widzisz na MustGo takiej, jakiej potrzebujesz, po prostu napisz i daj mi około tygodnia na zamówienie odpowiednich materiałów i wykonanie.

Chcesz zobaczyć dostępne od ręki lekkie czapki?

SKOCZ TU

>>> KLIK<<<

Koszyk